Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Gminy Karnice
System Rada

System Rada
Profile Radnych, komisje, interpelacje, kalendarz posiedzeń.

System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

Informacja dla wyborców niepełnosprawnych - głosowanie korespondencyjne


Informacja Wójta Gminy Karnice z dnia 24 sierpnia 2011 r.

o możliwości głosowania korespondencyjnego przez wyborców niepełnosprawnych w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej

 

Wyborca niepełnosprawny, mieszkaniec Gminy Karnice, posiadający orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnieniu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2010 r. Nr 214, poz. 1407, z późn. zm.), może głosować korespondencyjnie w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na dzień 9 października 2011 r.

 

Zamiar głosowania korespondencyjnego powinien być zgłoszony przez wyborcę niepełnosprawnego Wójtowi Gminy Karnice najpóźniej do poniedziałku 19 września 2011 r.

 

Zgłoszenie może być dokonane ustnie, pisemnie, telefaksem lub w formie elektronicznej. Powinno ono zawierać nazwisko i imię (imiona), imię ojca, datę urodzenia, numer ewidencyjny PESEL wyborcy, oświadczenie o wpisaniu wyborcy do rejestru wyborców gminy Karnice, a także wskazanie adresu stałego zamieszkania, na który ma być wysłany pakiet wyborczy. Do zgłoszenia dołącza się kopie aktualnego orzeczenia o stopniu niepełnosprawności.

 

Wzór zgłoszenia pobrać można w Urzędzie Gminy Karnice pok. Nr 4 w godzinach pracy urzędu. Wzór zgłoszenia można pobrać również ze strony internetowej www.bip.karnice.pl w zakładce wybory do Sejmu i Senatu RP

 

Wyborca, nie później niż w poniedziałek 3 października 2011 r., otrzyma z Urzędu Gminy pakiet wyborczy, który zostanie doręczony wyłącznie do rąk własnych wyborcy, po okazaniu dokumentu potwierdzającego tożsamość i pisemnym pokwitowaniu odbioru.

 

W skład pakietu wyborczego przekazywanego wyborcy wchodzą:

koperta zwrotna,

karty do głosowania,

koperta na karty do głosowania,

oświadczenie o osobistym i tajnym oddaniu głosu na karcie do głosowania,

instrukcja głosowania korespondencyjnego i ewentualnie nakładki na karty do głosowania sporządzone w alfabecie Braille´a - jeżeli wyborca zażądał ich przesłania.

 

Po oddaniu głosu należy karty do głosowania umieścić w kopercie oznaczonej „Koperta na kartę do głosowania” i kopertę tę zakleić. Zaklejoną kopertę na kartę do głosowania należy włożyć do koperty zwrotnej zaadresowanej na adres obwodowej komisji wyborczej. Do koperty zwrotnej należy także włożyć oświadczenie o osobistym i tajnym oddaniu głosu. Kopertę zwrotną należy zakleić i nadać na adres obwodowej komisji wyborczej. Nadanie polega na przekazaniu koperty zwrotnej przedstawicielowi Poczty Polskiej. Przedstawiciel Poczty Polskiej wyda wyborcy dowód nadania. Nadanie koperty zwrotnej może nastąpić nie później niż 7 października 2011 r.

 

Szczegółowych informacji udziela,  Pani Dagmara Kozaczek, pod nr telefonu 91 38 77 228.

Czynności związane z głosowaniem korespondencyjnym są wolne od opłat.

Wójt Gminy Karnice

Lech Puzdrowski

Załączniki do pobrania

Pobierz Rozpakuj
Pobierz spakowane pliki Rozpakuj pliki i pobierz

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Sylwia Jankowska 24-08-2011 13:59
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Sylwia Jankowska 24-08-2011
Ostatnia aktualizacja: Sylwia Jankowska 24-08-2011 14:34