Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Gminy Karnice
System Rada

System Rada
Profile Radnych, komisje, interpelacje, kalendarz posiedzeń.

System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

Zwrot podatku akcyzowego rolnikom


ZWROT PODATKU AKCYZOWEGO ROLNIKOM

Urząd Gminy w Karnicach informuje, iż w związku z wejściem w życie ustawy z dnia 10 marca 2006 roku o zwrocie podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej (Dz.U.Nr 52, poz. 379 ), producent rolny ma prawo ubiegać się o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego pod warunkiem, że jest on wykorzystywany do produkcji rolnej.

Zwrot poniesionych wydatków może być dokonany na podstawie wniosku, który należy złożyć do wójta, burmistrza miasta /prezydenta miasta/ właściwego ze względu na miejsce położenia użytków rolnych.

Wniosek o zwrot podatku składa się w terminach od dnia 1 marca do dnia 31 marca i od 1 września do dnia 30 września danego roku.

Do wniosku o zwrot podatku dołącza się:

oryginały Faktur VAT albo potwierdzone przez upoważnionego przez wójta, burmistrza /prezydenta miasta/ pracownika urzędu gminy lub miasta za zgodność z oryginałem ich kopie, stanowiące dowód zakupu oleju napędowego w okresie 6 miesięcy poprzedzających miesiąc złożenia wniosku.

W 2006 roku wniosek o zwrot podatku akcyzowego składa się w terminie od 1 do 30 września wraz z fakturami VAT albo potwierdzonymi ich kopiami wystawionymi od dnia 1 stycznia 2006 roku. Wniosek wraz z załączonymi dokumentami jest wolny od opłaty skarbowej.

Formularze wniosków dostępne są w Punkcie Obsługi Interesantów Urzędu Gminy w Karnicach. Wszelkich informacji udzielają pracownicy Referatu Podatkowego Urzędu Gminy w Karnicach tel. (091) 3877223, są również dostępne w BIP Karnice (serwis internetowy).

Załączniki do pobrania

Pobierz Rozpakuj
Pobierz spakowane pliki Rozpakuj pliki i pobierz

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Sylwia Jankowska 04-07-2006 15:19
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: 04-07-2006
Ostatnia aktualizacja: - 04-07-2006 15:19