Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Gminy Karnice
System Rada

System Rada
Profile Radnych, komisje, interpelacje, kalendarz posiedzeń.

System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

OGŁOSZENIE ZWROT PODATKU AKCYZOWEGO


Zwrot podatku akcyzowego w cenie oleju

napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej

Na podstawie ustawy z dnia 10 marca 2006 r. o zwrocie podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej (Dz. U. z 2006 r. Nr 52 poz. 379) producentom rolnym przysługuje zwrot tego podatku.

Przez producenta rolnego uważa się osobę fizyczną, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną nie posiadającą osobowości prawnej, będącą posiadaczem gospodarstwa rolnego w rozumieniu przepisów ustawy o podatku rolnym.

Wysokość zwrotu ustala się na podstawie iloczynu oleju napędowego zakupionego przez producenta rolnego, wynikającej z faktury VAT, i stawki zwrotu podatku na 1 litr oleju napędowego, obowiązującej w dniu złożenia wniosku o zwrot podatku w ramach limitu rocznego ustalonego na podstawie ww.ustawy.

W roku 2011 stawka zwrotu podatku na 1 litr oleju napędowego wynosi 0,85 zł zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 29 listopada 2010 r. w sprawie stawki zwrotu podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej na 1 litr oleju w 2011 r. (Dz.U.z 2010 r. Nr 235, poz.1541 )

Limit zwrotu podatku akcyzowego na 1 ha użytków rolnych wynosi 73,10 zł

Zwrot podatku przyznaje na wniosek producenta rolnego w drodze decyzji, wójt, burmistrz (prezydent miasta) właściwy ze względu na miejsce położenia gruntów będących w posiadaniu producenta rolnego.

Wnioski o zwrot podatku wraz z fakturami VAT (lub kopie f-r potwierdzone za zgodność z oryginałem przez upoważnionego pracownika urzędu gminy lub miasta) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie 6 miesięcy poprzedzających miesiąc złożenia wniosku, oraz odpis z Krajowego Rejestru Sądowego w przypadku, gdy producent rolny- rolnik podlega wpisowi do tego rejestru,

- składa się w terminie od dnia 1 marca do 31 marca i od 1 września do 30 września danego roku.

Wypłata zwrotu podatkowego przyznanego na podstawie decyzji następuje w terminie:

- od dnia 1 maja do 31 maja - jeżeli wniosek o zwrot podatku został złożony w terminie od dnia 1 marca do dnia 31 marca,

  • od dnia 1 listopada do dnia 30 listopada - jeżeli wniosek o zwrot podatku został złożony w terminie od dnia 1 września do dnia 30 września.

Szczegółowe informacje można uzyskać w Urzędzie Gminy Karnice - Wydział Wymiaru Podatku i Księgowości Podatkowej pok. nr 7, tel. 91 38 77 223

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Sylwia Jankowska 30-08-2011 13:17
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Anna Wołodkiewicz 30-08-2011
Ostatnia aktualizacja: - 30-08-2011 13:17